Good Game eSports

Good Game eSports

Good Game eSports Center er Danmarks ubestridt bedste og mest ambitiøse gaming center beliggende på Frederiksberg. Med vores 100 high-end gaming computere og 10 konsoller, imødekommer vi dit behov for gaming. Råstyrke kombineret med lækre og indbydende omgivelser, et altid smilende og hjælpsom personale samt favorable priser danner grundlaget for, at vores gæster straks erkender, at Good Game er det bedste gamingcenter i Danmark.

Active Players Stats
Player NamePositionMaps PlayedKillsDeathsAssistsKDA RatioCS pr minGold pr min
FindFinn xDTOP133530793.87.83403.06
Dog cTOP2104166.56.84465.83
FlippersJUNGLE1543581473.271.02335.13
CboiJUNGLE1849501524.012.18349.9
Disney Sent MeMID136134794.118.29415.02
XpriskornetMID135331824.358.36431.94
JoééyADC1791501104.018.42449.1
GGE GodSentMeADC124240793.027.74390.41
Grisen SmurfSUPPORT91926843.960.9292.38
Inactive Players Stats
Player NamePositionMaps PlayedKillsDeathsAssistsKDA RatioCS pr minGold pr min
GGE EmioooTOP0000000
GGE UheldTOP0000000
BartholdyJUNGLE1667371315.351.34416.08
2620 ProletariatSUPPORT148471222.761.28246.64
JeppeHouSUPPORT11750621.381.15232.29
League Championship Denmark LCD - League Championship Denmark
PosTeamScoreMatches PlayedMaps WonMaps Lost
1Good Game eSportsGood Game eSports28141911
2SingularitySingularity2614159
3Roligan eSportRoligan eSport25141913
4SuperNova RedSuperNova Red25141713
5Sørby EsportSørby Esport2314168
6Solidarity esportSolidarity esport21141414
7Horsens eSport YellowHorsens eSport Yellow1414922
8Tricked Academy #1Tricked Academy #1614322
Fixtures
There are currently no upcoming matches for Good Game eSports.

Visit website  Visit Facebook