Horsens eSport Yellow

Horsens eSport Yellow

Horsens Esport er et esporthold fra Horsens. Lige nu spiller vi League of Legends, CS:GO og Rocket League, men er klar på at udvide til flere spil.

Active Players Stats
Player NamePositionMaps PlayedKillsDeathsAssistsKDA RatioCS pr minGold pr min
HE ViggomopsenTOP2976861282.378.05376.49
HE KridzJUNGLE2990731823.721.59332.24
HE BendixMID114033532.818.21387.49
HE ForteusADC2592671253.237.89387.44
SO TROL BROADC0000000
FlayStationSUPPORT1823711091.851.03233.96
Inactive Players Stats
Player NamePositionMaps PlayedKillsDeathsAssistsKDA RatioCS pr minGold pr min
HE MikmerMID123825764.556.95358.98
HE DrooxSUPPORT7916896.121.79265.08
League Championship Denmark LCD - League Championship Denmark
PosTeamScoreMatches PlayedMaps WonMaps Lost
1SingularitySingularity2613159
2Good Game eSportsGood Game eSports25131911
3Sørby EsportSørby Esport2313168
4Roligan eSportRoligan eSport22131713
5SuperNova RedSuperNova Red22131713
6Solidarity esportSolidarity esport21131414
7Horsens eSport YellowHorsens eSport Yellow1413920
8Tricked Academy #1Tricked Academy #1313322
Fixtures

Visit website  Visit Facebook