Horsens eSport Yellow

Horsens eSport Yellow

Horsens Esport er et esporthold fra Horsens. Lige nu spiller vi League of Legends, CS:GO og Rocket League, men er klar på at udvide til flere spil.

Active Players Stats
Player NamePositionMaps PlayedKillsDeathsAssistsKDA RatioCS pr minGold pr min
HE ViggomopsenTOP3187941412.428.1379.67
HE KridzJUNGLE3197821963.571.66336.17
HE BendixMID114033532.818.21387.49
HE ForteusADC2592671253.237.89387.44
SO TROL BROADC0000000
FlayStationSUPPORT1823711091.851.03233.96
Inactive Players Stats
Player NamePositionMaps PlayedKillsDeathsAssistsKDA RatioCS pr minGold pr min
HE MikmerMID123825764.556.95358.98
HE DrooxSUPPORT7916896.121.79265.08
League Championship Denmark LCD - League Championship Denmark
PosTeamScoreMatches PlayedMaps WonMaps Lost
1Good Game eSportsGood Game eSports28141911
2SingularitySingularity2614159
3Roligan eSportRoligan eSport25141913
4SuperNova RedSuperNova Red25141713
5Sørby EsportSørby Esport2314168
6Solidarity esportSolidarity esport21141414
7Horsens eSport YellowHorsens eSport Yellow1414922
8Tricked Academy #1Tricked Academy #1614322
Fixtures
There are currently no upcoming matches for Horsens eSport Yellow.

Visit website  Visit Facebook