IBeS

IBeS

Foreningens formål er at skabe, udbrede og fremme interessen for e-sport ved at skabe rammer for et fællesskab, såvel e-sportsligt som kulturelt. Dette sker ved at samle alle medlemmer under de bedst mulige forhold til udøvelse af e-sport.

Active Players Stats
Player NamePositionMaps PlayedKillsDeathsAssistsKDA RatioCS pr minGold pr min
IBeS TraibowTOP225279651.486.58327.33
IeatyourcakeJUNGLE131549411.144.08307.61
SG GamorJUNGLE8536210.722.51287.67
IntboyMID0000000
WizpADC24910.557.32317.47
IBeS PsykalmfyrSUPPORT10554380.791.31219.15
Camilla AmbroseSUPPORT201120.180.33191.96
Inactive Players Stats
Player NamePositionMaps PlayedKillsDeathsAssistsKDA RatioCS pr minGold pr min
IBeS HegboyMID122556331.036.55319.22
IBeS LuscenADC104124433.57.85395.49
my adc is so badSUPPORT22830.621.78224.68
League Championship Denmark CSD - Challenger Series Denmark
PosTeamScoreMatches PlayedMaps WonMaps Lost
1Egedal EsportEgedal Esport3714204
2Wicked GamingWicked Gaming2914188
3Serpent GamingSerpent Gaming25131810
4Horsens eSport BlackHorsens eSport Black23131611
5Eastern WizardsEastern Wizards2113914
6HIF eSportHIF eSport1514913
7Tricked Academy #2Tricked Academy #2914214
8IBeSIBeS313220
Fixtures
Eastern Wizards
IBeS
May 23, 2018
19:00

Visit website  Visit Facebook