Roligan eSport

Roligan eSport

Ligesom fodbold mener vi, i Roligan, at esport også skal handle om spillet og hyggen og det vil vi gerne bringe til esportsverden. Det er noget man har set før, både til hyggelans mm., men dér hvor vi mener esport er rigtig sjovt er når de store kampe bliver spillet. Vi vil prøve at skabe et koncept og en platform, hvor begge veje mødes.

Active Players Stats
Player NamePositionMaps PlayedKillsDeathsAssistsKDA RatioCS pr minGold pr min
NijhuisTOP31841001432.277.77381.84
TranênJUNGLE3167882563.670.7332.47
AlécMID28136811633.698.32425.06
XroskildeMID18110561254.195.95415.76
CroxyADC29135801473.528.71432.49
SnowPredatorADC0000000
KidunSUPPORT2831742603.931.15268.41
Inactive Players Stats
Player NamePositionMaps PlayedKillsDeathsAssistsKDA RatioCS pr minGold pr min
League Championship Denmark LCD - League Championship Denmark
PosTeamScoreMatches PlayedMaps WonMaps Lost
1SingularitySingularity2613159
2Good Game eSportsGood Game eSports25131911
3Sørby EsportSørby Esport2313168
4Roligan eSportRoligan eSport22131713
5SuperNova RedSuperNova Red22131713
6Solidarity esportSolidarity esport21131414
7Horsens eSport YellowHorsens eSport Yellow1413920
8Tricked Academy #1Tricked Academy #1313322
Fixtures

Visit website  Visit Facebook